Haberler

Cannes 2015; Açılış Filmi Standing Tall’ın Dağıtım Hakları Cohen Medya Tarafından Alındı

standing-tall-cannes-film-festival-4

Şu sıralar Fransa’da gerçekleşen Cannes Film Festivali’nin açılış filmi, Fransız toplumsal dramı Standing Tall’ın Amerika’daki dağıtım hakları Cohen Media Grubu tarafından satın alındı. Duyuru Cohen Medya Grubu yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Charles S. Cohen tarafından bizzat yapıldı, filmin vizyon tarihiyse yılın son ayları olarak belirlendi.

Emmanuelle Bercot’nun filmi, aynı zamanda Cannes Film Festivali tarihinde bir kadın yönetmen tarafından çekilmiş ikinci açılış filmi olma özeliğini taşıyor. Başrollerinde Catherine Deneuve ve Rod Paradot’un yer aldığı Fransızca filmde, uçarı ve şiddet yanlısı genç bir suçlunun adalet sistemi içindeki yolculuğu ele alınıyor.

Film ile ilgili “Fransız sosyal hizmet görevlilerinin hiçbir çocuğun yitip gitmesine izin vermeme ideallerine olan bitmez tükenmez bağlılıkları hakkında samimi bir saygı duruşu” şeklinde yorumlarda bulunulmuştu öncesinde. Cohen’e göreyse “Standing Tall, büyük derinliği ve toplumsal önemi olan ve geniş bir iyimserlik içeren bir film.”

Türk Yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in Mustang’inden sonra Standing Tall, Cohen Medya tarafından bu seneki festivalde hakları satın alınan ikinci film.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Allacciate Le Cinture (2014)

Sonraki yazı

Cannes’da Bir Türk; Deniz Gamze Ergüven