Fil'm Hafızası
Haberler

Altın Portakal’ın Ulusal Jürisi Açıklandı!

Bu yıl 16-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Antalya Film Festivali’nin ulusal jürisi belirlendi.

aff25

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Ulusal Yarışma Jürisi’ne başkanlık edecek olan isim; uluslararası pek çok saygın ödülle birlikte Berlin Film Festivali’nde aldığı Altın Ayı ödülüyle Türkiye sinemasını dünyaya taşıyan en önemli isimlerden Semih Kaplanoğlu.

Dünya çapındaki sayısız ödülünü, Berlin Film Festivali Altın Ayı ödülüyle taçlandıran yönetmen, senarist ve yapımcı Semih Kaplanoğlu’nun başkanlık edeceği jüride; usta oyuncu ve Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, Altın Portakallı genç ve başarılı oyuncu Beste Bereket, Duvara Karşı, Üç Maymun ve Mustang gibi filmlerdeki çalışmalarıyla dünya standartlarında işlere imza atan casting direktörü Harika Uygur, aralarında Faize Hücum, Bir Avuç Cennet ve Ağır Roman’ın da bulunduğu filmlerin yapımcısı ve Türkiye’ye unutulmaz arthouse filmleri getiren Sabahattin Çetin, hem yönetmen yardımcılığı hem de müzisyen kimliğiyle sinemamıza katkıda bulunmuş Orhan Topçuoğlu ve dünya sinemasını Norveç’te buluşturan Uluslararası Tromsö Film Festivali’nin direktörü Martha Otte yer alıyor.

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz