Haberler

Martin Scorsese’in Sessizliğini Oscar Bozacak!

23 Aralık 2016’da gösterime girecek olan Silence filmi için yapım şirketi Paramount dahil herkes çok heyecanlı. Çünkü her bir yeni Scorsese filminde bir Oscar çekişmesinden söz ediliyor. Scorsese büyük yapımlara imzasını atan bir sanatçı olarak biliniyor. Silence ise bunlardan biri olacak gibi.silence

The Hollywood Reporter’a göre Silence’ın etkisini Şubat 2017’den sonra daha çok hissedeceğiz.

Filmden kısaca bahsedecek olursak; aksiyon filmlerinin en önemli isimlerinden biri olan Liam Neeson‘un başrolünü Amerikalı genç aktör Andrew Garfield ile paylaşmış olduğu Silence’ın, yönetmen koltuğuna New York New York, Sıkı Dostlar, Köstebek, Zindan Adası ve Para Avcısı filmlerinden tanıdığımız Amerikalı sinemacı Martin Scorsese oturmu olduğunu görüyoruz.

Senaryosu Jay Cocks tarafından kaleme alınan Silence, dünyaca ünlü Japon yazar Shusaku Endo‘nun 1966 yılında yazmış olduğu aynı adlı tarihi romanından uyarlandı. 2016 ABD yapımı dram, macera ve tarih türündeki Silence, 17. yüzyılın başlarında Japonya’da, her türlü işkençe ve tehditlere maruz kalmasına rağmen Hristiyan inancını diri tutmaya çalışan Portekizli bir rahibin yaşam hikayesini konu ediniyor.

Bütçesi 51 milyon dolar olan Silence‘ın yapımcılık görevini Vittorio Cecchi Gori, Barbara De Fina, Randall Emmett, Gastov Pavlovich, Martin Scorsese, Emma Tillinger Koskoff ve Irwin Winkler üstleniyor. Filmin müziklerini ise Howard Shore ele almış. Oscarlı usta yönetmen Martin Scorsese‘nin oyuncu tercihleri ise şu isimler Liam Neeson (Father Cristovao Ferreira), Andrew Garfield (Father Rodrigues), Adam Driver (Father Francisco Garrpe), Ciaran Hinds (Father Valigano), Tadanobu Asano (Interpreter), Shin’ya Tsukamoto (Mokichi) ve Yosuke Kubozuka (Kichijiro).

liam-neeson-explains-frail-appearance-says-he-lost-20-pounds-for-scorseses-silence

Silence şimdiden 195 dakikalık büyük bir destan olarak lanse ediliyor. Akademi’de de bol ödül alacak ve Scorsese Akademi Gecesi koltuğunu kolay kolay ısıtamayacak gibi.

Martin Scorsese’in En İyi Yönetmen dalında ödül alacağı kesin görünüyor. Jay Cocks ise En İyi Uyarlama Senaryo Ödülü için çekişme yaşayacak. 1993 yılında yine Scorsese’in yönettiği  Masumiyet Çağı filminde de En İyi Senaryo dalında yarışmıştı.

Aynı zamanda Adam Driver ve Andrew Garifeld en iyi oyuncu dalında yarışacak ve Mel Gibson’ın Hacksaw Ridge oyunculuğu ile çekişme halinde olacaklar. Liam Nelson ise gözünü En İyi Yardımcı Oyuncu adaylığına dikmiş durumda.

Serel İğrek

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Altın Portakal'ın Ulusal Jürisi Açıklandı!

Sonraki yazı

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Başlıyor!