Bi'DünyaHaberler

Ankara Devlet Tiyatrosu’na Rusya’da Ödül

“Yeraltından Notlar” oyununu Dostoyevski Oyunları Festivali kapsamında sahneye koyan Ankara Devlet Tiyatrosu, Rusya’da seyirci beğeni ödülünü kazandı.

6aa5c123887af6ade7e813202a4cbe49

Rusya’nın Velikiy Novgorod ve Staraya Russa şehirlerinde 1992’den bu yana düzenlenen Dostoyevski Oyunları Festivali’nde Ankara Devlet Tiyatrosu, “Yeraltından Notlar” oyununu sergiledi. Rusya’nın Moskova, St. Petersburg, Vologda, Perm, Lipetsk ve İrkutsk şehirlerinden önde gelen tiyatrolar, Litvanya, İran, Türkmenistan’dan grupların da katıldığı festival Dostoyevski Novgorod Akademik Dram Tiyatrosu tarafından gerçekleştirildi.

“Karamazov Kardeşler”, “Gülünç Bir Adamın Rüyası”, “Suç ve Ceza”, “Beyaz Geceler”, “İkiz”, “Bobok”, “Uysal Kız” gibi Dostoyevski’nin önemli eserlerinin uyarlamalarının yer aldığı festivalde tüm oyunlar Rusya’nın önemli tiyatro yönetmenleri, eleştirmenleri ve Rus devlet tiyatro sanatçılarının bulundupu jüri ekibi tarafından değerlendirildi. Bu kapsamda Ankara Devlet Tiyatrosu da, seyirci beğeni ödülüne layık görüdlü. Ayrıca festival boyunca Dostoyevski’nin eserleri hakkında konferans ve okuma günleri gerçekleştirildi.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Cars 3’den Fragman Yayımlandı!

Sonraki yazı

Oldies But Goldies: 70'ler ABD Sineması