Haberler

Anthony Hopkıns ve Olıvıa Colman ‘’The Father’’da Bir Araya Geliyor

Florian Zeller, kendisinin yazıp yönettiği oyunu ‘’The Father’’ı beyazperdeye uyarlarken, filmin başrollerinde Akademi ödüllü oyuncular Anthony Hopkins ve Olivia Colman yer alacaklar.

Florian Zeller, 2012 yılında yazıp yönettiği ve ilk olarak Paris’te gösterilen tiyatro oyunu ‘’The Father’’ ile en iyi oyun dalında ‘’Moliere’’ ödülünün sahibi olmuştu. Oyun daha sonra Broadway ve Londra’da West End’de gösterilmiş ve çeşitli ödüller almıştı. Yazar ve oyun yazarı olarak birçok ödülün sahibi olan Florian Zeller ‘’The Father’’ı beyazperdeye uyarlamaya hazırlanırken, filmin başrollerinde Akademi ödüllü oyuncular Anthony Hopkins ve Olivia Colman yer alacaklar. Anthony Hopkins ‘’Kuzuların Sessizliği’’ ile daha önce Oscar ödülünün sahibi olmuş, Olivia Colman ise ‘’The Favourite’’ filmindeki performansı ile Akademi ödülünün sahibi olmuştu.

Filmde Anthony Hopkins, kurnaz ve bir hayli kendi başına buyruk bir adamı canlandırırken, yaşlanan karakterimiz kızı Anne’nin (Colman) tüm yardım taleplerini reddediyor. Anne’nin hayat arkadaşı ile Paris’e taşınma kararından sonra ise yaşlanan babanın yardım ihtiyacı elzem hale geliyor. Anne’nin babası değişen koşullara anlam vermeye çalışırken, sevdiklerini, kendi aklını ve gerçeğin kendisini sorgulamaya başlıyor.

Florian Zeller ‘’The Father’’ filminin senaryosunu ‘’Atonement’’ ve ‘’Dangerous Liaisons’’ filmlerinin senaristi Christopher Hampton ile beraber yazmış. Filmin çekimlerinin bu ay sonunda İngiltere’de başlaması bekleniyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz