Fil'm Hafızası
Haberler

Aretha Franklin Filmi 46 Yıl Sonra Gösterilecek

Aretha Franklin Filmi 46 Yıl Sonra Gösterilecek

Soul müziğin kraliçesi Aretha Franklin’in hayatının anlatıldığı, 1972 yapımı Amazing Grace tam 46 yıl sonra gösterilecek.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, hayatını kaybeden Aretha Franklin’in belgeseli 1972 yılında Syndney Pollack tarafından çekildi. Ancak filmde yapılan bir çekim hatası, filmin kurgulanmasını engelleyince projeye ara verildi. 2011 yılında filmin teknik sorunları giderilse de bu sefer telif hakları filmin vizyona girmesini geciktirdi.

Franklin’in ölümünden sonra nihayet telif için süren dava bir sonuca vardı ve 46 yıl sonra filmin vizyona girmesine onay verildi. Amazing Grace‘in 2019 Akademi Ödülleri’ne aday olabilmesi için Los Angeles ve New York’ta bir hafta gösterimi yapılacak.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz