Bi'DünyaHaberler

Attilâ İlhan Kadıköy’de Anılacak

Şiirleri, romanları, öyküleri, senaryo ve yazınlarıyla hemen herkesin hayatına dokunan Türk edebiyatının usta isimlerinden Attilâ İlhan, 10 Ekim’de Kadıköy’de anılacak.

1280x720-ubq

Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Vakfı işbirliği ile 10 Ekim günü yapılacak anma gecesinde usta edebiyatçı, yaşamına tanıklık eden dostları tarafından anlatılacak.

10 Ekim Pazartesi gecesi Saat 20.00’da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezinde gerçekleşecek geceye Metin Celal, Haydar Ergülen, Prof. Dr. Yakup Çelik konuşmacı olarak katılacak. Kerem Alışık, Yılmaz Gruda, Erkan Bektaş ve Levent Can’ın, Atillâ İlhan’ın unutulmaz şiirlerini okuyacağı gecede Mazlum Çimen de ünlü şairin şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirecek.

Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz yıl 90. Doğum gününde usta şair için Attilâ İlhan Vakfı işbirliği ile bir anma yapmıştı. “Attilâ İlhan 90 Yaşında” isimli, usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostlarının onu anlattığı gecede Ahmet Mümtaz Taylan, Deniz Uğur, Kerem Alışık ve Levent Ülgen şairin şiirlerini okumuş, Vedat Sakman ise bestelenen şarkıları söylemişti.

Tarih: 10 Ekim Pazartesi

Saat: 20.00

Yer: Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Suç ve Ceza Film Festivali'nin En İyisi 'Kefaret' Oldu

Sonraki yazı

“En İyi 10 Animasyon Film” Belli Oldu