Haberler

Beşiktaş’ı Anlatan Belgesel Geliyor

Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın hayatını anlatan Blue belgeselinin yaratıcıları, futbol tarihinden yeni bir belgesel ile geri dönüyor. 

Müzik tarihimizin iki önemli ismi Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın hayatını birleştirerek anlatan belgesel Blue, çeşitli mecralardan önemli destek alırken prömiyerini yaptığı İstanbul Film Festivali’nde hem izleyici hem de eleştirmenler tarafından takdir edilmişti.

İlk projelerinde müzik tarihinin iki efsane ismine odaklanan Blue ekibi, bu defa ise odağını futbol tarihine çeviriyor. Ülkemiz futbolunun bir dönemine damga vuran Metin Ali Feyyaz üçlüsüyle birlikte onların öncülük ettiği Beşiktaş futbol takımını ve tabii ki Süleyman Saba’yı anlatacak olan Kolej Havası‘nın çekimleri başladı.

Metin Ali ve Feyyaz’ın da çıktığı Özkaynak düzeninin ilk ürünlerinden Ziya Doğan ve Süleyman Oktay’la beraber Özkaynak düzeninin mimarlarından Serpil Hamdi Tüzün ve teknik direktör Adnan Dinçer ile ilk röportajlarını gerçekleştiren film ekibi, belgeselden ilk tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Ünlü Yönetmen Woody Allen'ın Mektupları İstanbul’da!

Sonraki yazı

18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali için Geri Sayım Başladı!