Haberler

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali Başlıyor

BİFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali 22 Ekim Perşembe akşamı başlıyor.

fest3 copy

Bu yıl 22-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin film temalarında iklim değişimi, nükleer felaketler ve nükleer atıklar, dijital kirlilik, küçük ve yöresel tarım, küresel gıda üretim, göç, yoksulluk ve su kaynaklarının tükenmesi, kırsaldan şehre yaşam mücadelesi ve direnişler gibi insanoğlunun önemli sorunları bulunuyor.

13 ülkeden 16 filmin yer aldığı yarışma bölümünün jürisi Özcan Alper, Liz Miller, Banu Güven, Funda Alp, Maria Chalkou, Manou Khalil, Gaye Günay ve Gaetano Capizzi’den oluşuyor.

7000 TL değerindeki Fethi Kayaalp Büyük Ödülü için yarışacak filmlere verilecek heykelcik bu yıl üzüm kütüğünden yapıldı. Festivalde ikinci olacak filme 5000 TL ve üçüncü filme 3000 TL ödül verilecek. Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra Tohum Takas Şenliği de düzenlenecek.

Festival ile ilgili ayrıntılı bilgiler için: http://www.bifed.org

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

BELONG Party Series: A Clockwork Orange

Sonraki yazı

2 Gözyaşı, 1 Gülümseme