Bi'DünyaHaberler

Çağdaş Sanatın Yükselen Yetenekleri “SHUFFLE” Sergisiyle 42 Maslak Art!SPACE’de!

42 Maslak, Mixer’in dinamik yapısını ve gelecek vaat eden genç sanatçılarını ön plana çıkaran ‘Shuffle’ sergisi ile 5 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında sanat severleri bekliyor. Modern sanat algısına farklı bir yorum getiren Mixer, bir sanat platformu olarak çağdaş sanatın yükselen yeteneklerinin keşfedilmesine ve kitlelerin özgün sanat eserlerine ulaşabilmesine öncülük ediyor. 5 Kasım’da başlayacak sergi, 11 Aralık tarihlerine kadar; hafta içi 09:00-19:00, hafta sonu 10:00-18:00 saatleri arası 42 Maslak satış ofisinde yer alan Art!SPACE’de ziyaret edilebilir.

Günlük yaşamın her anını sanatla çevreleyen ve sanatın yaşamı zenginleştirmesini ifade eden “Artful Living” konsepti ile hayata geçen 42 Maslak, Maslak bölgesinin İstanbul’un en aktif yaşam ve sanat merkezlerinden biri olması için sanat etkinliklerini aralıksız sürdürüyor.

1446482664_Shuffle_Sergisi_GulsahBayraktar_SikiDostlar_2014_mdf_uzerine_akrilik_10x10cm

Satış Ofisi’nde yer alan kültür ve sanat mekanı Art!SPACE’de Mixer’i ağırlayacak olan 42 MaslakMixer’in dinamik yapısını ve gelecek vaat eden genç sanatçılarını ön plana çıkaran ‘Shuffle’ sergisi ile 5 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında sanat severleri bekliyor.

Seçkide; Anna Bak, Armando Rabadan, Berkay Buğdanoğlu, Cins, Egemen Tuncer, Elif Özen, Gülşah Bayraktar, Güneş Bulut Yılmaz, Joachim Romain, Julie Nymann, Kürşat Bayhan ve Sultan Burcu Demir’in eserleri yer alacak.1446482620_Shuffle_Sergisi_Armando_Rabadan

Kendine özgü teknikle metal plakalar üzerinde pasın yarattığı tahribatı soyutlanmış manzaralara dönüştüren Berkay Buğdanoğlu, küçük boyutlu ahşap yüzeylere yaptığı nostaljik aile portreleriyle Gülşah Bayraktar, sokağın klişelerinin çekiciliğini ikonik fotoğraflarla birleştiren Joachim Romain ve Kürşat Bayhan’ın IŞİD’den kaçan Yezidi’lerin yolculukları esnasında taşıdıkları son yaşam kaynağı olan su şişelerini fotoğrafladığı serisi, Sultan Burcu Demir’in kesik kağıtları birbirine yapıştırarak oluşturduğu ‘Filozoflar’ serisinden portreler, Anna Bak’ın çizimleriyle eski fotoğrafları bir araya getirdiği kolajları ve Elif Özen’in mürekkep ve yağlı boya kullanarak, kağıt üzerinde yarattığı fotorealistik iç mekânlardan yalnız manzaralar izleyicileri bekliyor olacak. Armando Rabadán’ın tuval üzerinde yarattığı soyut pikselleri, Egemen Tuncer’in fotoğrafladığı pikselleri dijital ortamda çoğaltarak oluşturduğu dükkan kepenkleri, Güneş Bulut Yılmaz’ın bitki ve insan portresi formları arasında gidip gelen karakalem desenleri, Julie Nymann’ın gündelik hayatta göze çarpmayan nesnelerin kendi bedeniyle kurduğu rutin dışı ilişkileri inceleyen videosu ve sokak sanatçısı Cins’in tuval üzerine yaptığı çalışması ise seçkide yer alacak diğer işlerden olacak.

Gonca Gengonul
Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Yorum yaz