Haberler

Çanakkale Film Günleri Başlıyor!

TFH ÇANAKKALE BANNER

 

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından Çanakkale Zaferinin yüzüncü yılı anısına düzenlenecek “ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI FİLM GÜNLERİ ” 17 – 21 Nisan 2015 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleşecek.

Etkinlik 17 Nisan saat 21:00’de Cinemaximum Carrefour’da, Russel Crowe’un Son Umut adlı filminin özel gösterimi ile başlayacak. Film günleri öncesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi / ÇOMÜ Troya Kültür Merkezi’nde; Hatice Aslan, Ayten Soykök, Yeşim Gökçe ve Dilara Ömür ”Zaferin 100. Yılında Kadın ve Sinema”  adlı etkinlikle sinemada kadın olmayı, Twitter fenomenleri jokato, taci_kalkavan, kutup_zencisi, gormelisin ve raymalifalitiko adlı kullanıcılar 140 Karakterde 25. Kare adlı etkinlikle sosyal medyanın sanal kodlarını ve sinema gerçekliğini tartışacak.

Panel_Afisi

Cinemaximum Carrefour, ÇOMÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi ve ÇOMÜ Troya Kültür Merkezi’de gerçekleşecek etkinliklerde Ertem Eğilmez’in Bir Millet Uyanıyor, Yeşim Sezgin’in Çanakkale 1915, Serdar Akar, Ahmet Karaman ve Kemal Uzun’un yönetmenliğini  yaptığı  Çanakkale: Yolun Sonu, Levent Akçay’ın Sarı Siyah, Tolga Ören’in Son Mektup filmlerinin yanı sıra Tolga Örnek’in Gelibolu, Ahmet Okur’un Son Kale: Çanakkale adlı belgeselleri gösterilecek.

Aslıhan Gürbüz ve İbrahim Çelikkol gibi isimlerin katılacağı,         beş  gün boyunca film gösterimleri ve paneller ile farklı bir program ortaya koyan etkinlikte gösterimler ücretsiz gerçekleştirilecek.

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

34. İstanbul Film Festivali İzlenimleri - Hayatını Yaşa: Hayat Gibi Akan Bir Film

Sonraki yazı

17 Nisan'da Sinemalarda!