Haberler

Cannes’a Özel Fragman

The Tale of Tales‘in yeni fragmanı yayınladı. Daha önce iki kez Cannes Jüri Ödülü’nü kazanan Matteo Garrone’un son sinema filmi The Tale of Tales, 68.Cannes Film Festivali’nde yarışacak.

The Tale of Tales (Il Racconto dei Racconti-2015) filminin, Napolili şair Giambattista Basile’ın öykülerinden hareketle uyarlandığı kaydedildi. Reality(2012) ve Gomorra(2008) filmlerinin yönetmenliğinden hatırlayacağınız Garrone, bu kez kamerasını 17. yüzyıldaki sıradışı bir peri masalına çeviriyor.

Hiç diyaloğun yer almadığı fragman, göz dolduran sahneleri ve müziğiyle dikkat çekiyor. Vincent Cassel, John C. Reilly ve Toby Jones’u kadrosunda barındıran film, İtalya’da 14 Mayıs’ta, Fransa’da ise 1 Haziran’da gösterime girecek. 13-24 Mayıs tarihlerinde ise Cannes Film Festivali’nde yarışacak.

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Back to the Future'ın (1985) Kamera Arkası...

Sonraki yazı

Barry Lyndon'ın Kamera Arkasında Neler Var?