Haberler

Christian Bale, Michael Mann’ın Yeni Filminde Enzo Ferrari’yi Canlandıracak

NEW YORK, NY - DECEMBER 08: Christian Bale attends an Official Academy Members Screening of Exodus: Gods and Kings hosted by The Academy Of Motion Picture Arts And Sciences on December 8, 2014 in New York City. (Photo by Craig Barritt/Getty Images for Academy of Motion Picture Arts and Sciences)

Batmobil’in hızlı olduğunu mu düşünüyordunuz?

Christian Bale, Michael Mann’ın bir sürücü ve iş adamı olan, aynı zamanda otomobil üreticisi Ferrari’nin kurucusu Enzo Ferrari’nin hayatını anlatan biyografik türdeki yeni filminde, Ferrari’i canlandıracak. Fakat filmin ismi henüz belli değil.

Aslında Mann, Ferrari projesi üzerinde 15 yıla yakın bir zamandır çalışıyordu ve bu süre içerisinde projenin kendisi için tam bir tutku haline dönüştüğü söyleniyor. Film, Brock Yates’in 1991 tarihli “Enzo Ferrari: The Man, the Cars, the Races” adlı kitabından uyarlanacak. Söz konusu film “başarının, başarısızlığın, tutkunun, yaşamın ve ölümün birbirine geçtiği bir yıl olan 1957’de” geçecek ve Ferrari’nin lüks bir otomotiv markası olarak yükselişini konu edinecek. Mann ve Bale, Johnny Depp’in başrolünde yer aldığı 2009 yapımı ganster filmi Public Enemies’de daha önce birlikte çalışmışlardı. Yapımda yer alacak kadın başrol içinse birçok aktrisle görüşmeler sürüyor.

20-things-you-didn-t-know-about-enzo-ferrari-700x475

Enzo Ferrari

 

Gelecek yaz çekimlerine başlanacak olan filmin Venedik ve Toronto gibi prestijli film festivallerinde görücüye çıkması bekleniyor.

Haberimizin devamında Michael Mann’ın Ferrari için çektiği reklam filmini izleyebilirsiniz. Her ne kadar yönetmenin filme nasıl yaklaşacağıyla ilgili bir ipucu içermese de, arabalara olan tutkusuyla ilgili bir şeyler yakalamak mümkün.

 

 

 

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

28 Ağustos'ta Sinemalarda!

Sonraki yazı

Üzümcü Şehir Tiyatrolarından İhraç Edildi