Haberler

Christoph Waltz’un İlk Yönetmenlik Denemesi; The Worst Marriage in Georgetown

Avusturyalı Aktör Christoph Waltz

Avusturyalı Aktör Christoph Waltz

Christoph Waltz, The Worst Marriage in Georgetown adlı filmin hem başrolünde yer alacak, hem de bu filmle ilk kez yönetmen koltuğunda oturacak.

Senaryo, Franklin Foer’in New York Times Magazine’de yer alan bir makalesinden uyarlandı. Söz konusu makale zengin ve yaşı geçkin bir dulla evlenerek sosyal basamakları hızla tırmanan eksantrik karakter Albrecht Muth (Walts) ve eşi Viola Drath’ın hikayesini anlatmaktaydı. İkili, düzenledikleri “savurgan” etkinliklerle en yüksek politik çevrelere giriş bileti kazanmışlardı, ancak Drath’in 2011 yılında Georgetown’daki evlerinde cinayete kurban gitmesinden sonra, Muth’un geçmişi ve kendisi hakkında herkesi kandırdığı ortaya çıkmıştı.

1971 yılında evlendiklerinde Muth 26, Drath ise 71 yaşındaydı. Albrecht Muth geçtiğimiz sene birinci derecede cinayetten suçlu bulunmuş ve 50 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

Gelecek Ekim ayında başlayacak olan çekimlerde Waltz dışında Erica Steinberg (Inglorious Basterds) ve Nicolas Chartier gibi isimler de yer alıyor.

Filmin senaryosunu ise Pulitzer ödüllü yazar David Auburn kaleme aldı.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Salt Ulus’ta Perşembe Sineması Haziran Programı

Sonraki yazı

Angelina Jolie ve Brad Pitt On Yıl Sonra Aynı Filmde!