Haberler

Claire Foy Oyunculuğa Ara Veriyor

Claire Foy Oyunculuğa Ara Veriyor

Son dönemin başarılı oyuncularından Claire Foy, bir süreliğine oyunculuğa ara vereceğini açıkladı.

“The Crown” dizisinde Kraliçe Elizabeth’e hayat vererek yükselişe geçen oyuncu son olarak Damien Chazelle’in, Neil Armstrong’un Ay’a gidişini anlatan filmi “First Man”de Ryan Gosling ile birlikte yer almıştı.

Foy’un oyunculuğa ara verme nedenin altında özel hayatı ve yoğun iş temposu yatıyor. Sene başında eşinden ayrılan ve kızına daha fazla zaman ayırmak isteyen oyuncu, bu kararı bir süredir planladığını açıkladı. Kısa süre içinde dizi ve birçok film çekmenin harika olduğunu ama çekimlerin onu çok yorduğunu ve bu yüzden dinlenmeye ihtiyaç duyduğunu da ekledi.

Oyuncunun, Lisbeth Salander karakterini canladırdığı ve Fede Álvarez’in yönettiği “The Girl in the Spider’s Web” filmi ülkemizde 9 Kasım’da vizyona girecek.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz