Fil'm Hafızası
Haberler

Darıo Argento, “Yeni ‘Suspırıa’ Orijinalinin Ruhuna İhanet Ediyor”

Yönetmen Dario Argento, yeniden uyarlanan Suspiria’nın orijinal filmin ruhuna ihanet ettiğini açıkladı.

1977 / 2018

Giallo üstadı Dario Argento’nun Three Mothers Trilogy üçlemesinin ilk filmi olan 1977 yapımı Suspiria, sinema tarihinin en başarılı korku filmi arasında yer alıyor. Bu korku klasiği geçtiğimiz yıl Luca Guadagnino tarafından yeniden uyarlandı. 2018 yapımı filme dair görüşleri merak edilen Argento sonunda sessizliğini bozdu. Filmin onu hiç heyecanlandırmadığını, korku ve müziğin olmadığını söyleyerek filmin onu tatmin etmediğini açıkladı. Filmin orijinaline göre yumuşatılmış olduğunu ifade etse de yönetmen Luca Guadagnino’nun görsel olarak güzel bir iş çıkardığını söylüyor. Daha önce Guadagnino bu ikonik filme saygı duyduğunu ve üzerindeki baskıyı açıklamış ve kendinden de bir şeyler eklemek istediğini söylemişti.

Müzik ve görselliğiyle ön plana çıkan Suspiria‘da iyi bir dansçı olmak için bale okuluna giden Suzy Bannion’ın zamanla okulda tuhaf olayların yaşandığını keşfetmesi anlatılıyor.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz