Haberler

‘Diktatör’ün Galası Odunpazarı’nda Yapıldı

‘Sokağa Çıkın Sinema Geliyor’ ismi ile hayata geçirilen  yazlık sinema gösterimleri kapsamında Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği ‘Diktatör’ filminin galası Eskişehir’de yapıldı.

müjdatgezen

Odunpazarı Belediyesi’nin ‘Sokağa Çıkın Sinema Geliyor’ ismiyle hayata geçirdiği yazlık sinema gösterimleri kapsamında Odunpazarı Belediyesi, Türk tiyatrosunun usta sanatçılarından, sinema,dizi oyuncusu, şair ve eğitmen Müjdat Gezen’i ağırladı. Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği ’Diktatör’ adlı filmin galası ilk defa Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi’nin sinema günleri kapsamında sinemaseverlerle buluştu. Adalar mevkiinde galası yapılan ’Diktatör’ filmi, Adolf Hitler’in hayatının esrarengiz yönlerini anlatıyor.

Müjdat Gezen gecede yaptığı konuşmada, “Eskişehir’e ne zaman gelsem hep mutlu dönmüşümdür. Bu akşam izleyeceğiniz film hiç Gırgıriyeler’e filan benzemiyor. Ben öğrencilerim için yaptım bu filmi, izleyeceğiniz tüm oyuncuların hepsi benim öğrencim. Onları kamerayla tanışmalarını istedim. İlk defa nasılsa kısmet Odunpazarı Belediye Başkanı’nın telefonu üzerine Eskişehirlilere nasip oldu ben de ilk defa seyredeceğim” diye konuştu.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Van Gölü Film Festivali Ertelendi!

Sonraki yazı

Saraybosna'da büyük ödül 'Mustang'in!