Haberler

Diren! Filmine Bir Film ve Filmmor’dan Özel Gösterim!

Kadınların oy hakkı mücadelesini konu alan Diren!, Bir Film ve Filmmor işbirliğiyle 13 Ocak’ta Atlas Sineması’nda yapılacak özel gösterimle izleyiciyle buluşacak.

suffragette

20. yüzyılın başında, İngiltere’de tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, hükümete karşı yürüttükleri mücadeleyi konu alan, sinemaseverlerin ve özellikle de kadın haklarını savunup destekleyenlerin heyecanla beklediği Diren!, Bir Film ve Filmmor‘un ortak çalışmasıyla düzenlenen gösterimle seyirciye sunulacak. 13 Ocak Çarşamba günü saat 21.15’te gerçekleşecek olan etkinlikte “Osmanlı Kadın Hareketi” kitabının yazarı Prof. Dr. Serpil Çakır, tarihimizde çoğunluğun bilmediği bir sayfayı aralayacak ve Osmanlı sufrajetlerinin mücadelesini çeşitli örneklerle izleyicilere anlatacak.

Ülkemizde 16 Ocak 2016 tarihinde izleyiciyle buluşacak olan filmin 13 Ocak’taki özel gösterimi için biletler Atlas Sineması gişesinden temin edilebilir.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Aynur Ocak Gündoğan Sergisi Sanko Sanat Galerisi'nde!

Sonraki yazı

Matthew McConaughey’in Yeni Filminden İlk Poster Yayımlandı!