Haberler

Edgar Allan Poe Öyküleri Beyazperdeye Uyarlanıyor!

Edebiyatın kült ismi Poe’nun 5 öyküsü animasyon filmi Extraordinary Tales’de hayat buluyor.

Extra-Tales-PK-1

Amerikan gotik edebiyatının kült isimleri arasında yer alan Edgar Allan Poe’nun sevilen öyküleri Extraordinary Tales ile şimdi de beyazperdeyi fethetmeye hazırlanıyor.

Ünlü yazarın 5 öyküsünden uyarlanacak olan animasyon yapımının hikaye anlatıcıları arasında Christopher Lee, Roger Corman, Guillermo Del Toro veBela Lugosi gibi isimler bulunuyor. Film Poe’nun “The Tell-Tale Heart”, “The Fall of the House of Usher”, “The Pit and the Pendulum”, “The Facts in the Case of Mr. Valdemar” ve “The Masque of Red Death” hikayelerini beş ayrı tarzdaki animasyon tekniğiyle işleyecek. Yönetmenliğini ve senaryosunu Raul Garcia’nın üstlendiği yapımın ilk gösterimi ise Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nde yapıldı.

extraordinary-tales

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Inherit the Wind (1960)

Sonraki yazı

2 Ekim’de Sinemalarda!