Haberler

Ejderha Dövmeli Kız’ın Dördüncü Devam Filmi Geliyor!

Milenyum serisinin dördüncü romanı, Örümcek Ağındaki Kız sinemaya uyarlanacak. 

İsveçli yazar Stieg Larsson tarafından yazılan Ejderha Dövmeli Kız, Ateşle Oynayan Kız, Arı Kovanına Çomak Sokan Kız adlı üçlemeden oluşan milenyum serisi Larsson’ın ani ölümünden sonra ailesi tarafından yayınlatılmış ve çok tutulmuştu. David Fincher tarafından da serinin ilk romanı sinemaya uyarlanmıştı.

Polisiye türünde olan bu üçleme Milenyum adlı dergide yazı işleri müdürlüğü yapan Mikael Blomkvist ve gerçekleri ortaya çıkarmak için hackerlık yapan Lisbeth’in çözdüğü gizemleri konu alıyor.

2015’te İsveçli yazar David Lagercrant’ın serinin devamı niteliğinde yazdığı örümcek ağındaki kız adlı serinin dördüncü romanının 2018’de Fede Alverez tarafından çekilmesi planlanıyor. Sinemaya uyarlanan kitap serisinde Rooney Mara tarafından canlandırılan Lisbeth Salander rolü için Felicity Jones ve geçtiğimiz günlerde Bafta’ya aday olan Claire Foy konuşulan isimler arasında.

Sinemaya uyarlanan “Ejderha Dövmeli Kız filminde Rooney Mara’nın yanı sıra Daniel Craig de yer almıştı.

 

Gamze Güner

Gamze Güner

1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Jennifer Lawrence’ın 'Mother' Filminden İlk Afiş Geldi!

Sonraki yazı

"Triumphs and Laments" Film Gösterimi İstanbul Modern'de