Haberler

Ennio Morricone Quentin Tarantino’nun 9. Filminin Müziklerini De Yapacak!

20. yüzyılın en tanınmış ve birçok eleştirmen tarafından takdir görmüş film müzisyenlerinden bir tanesi olan Ennio Morricone, Tarantino’nun 9. filminin müzikleri için birlikte çalışacaklarını duyurdu.

tarantino morricane

Çalışmaları elektronika’dan rock’a, konçerto’dan avant-garde caza kadar çok geniş bir yelpazeye sahip müzisyen olan Morricone ile Tarantino daha önce Inglourious Basterds, Kill Bill Vol. 1, Django Unchained ve The Hateful Eight filmlerinde beraber çalışmıştı.

Verdiği röportajda; “Tarantino ile zaten daha öncesinde yeni filmi için birlikte çalışacağımız yönünde fikir birliğine varmıştık. Ona gelecekte de yapacağı filmlerinin müziklerini yapacağımı söyledim. Onunla düzenli bir şekilde çalışmak istiyorum, yeni fikirler yeni besteler yapmak istiyorum. Daha önce hiçbir yönetmen ile gözü kapalı çalışmadım ancak konu Tarantino olunca “Hadi ne zaman başlıyoruz” diyorum.” cümleleriyle Morricone Tarantino ile arasındaki bağı çok iyi bir şekilde ifade etmiş.

Henüz ismi, senaryosu ve oyuncu kadrosu belli olmayan 9. filmde de Morricone-Tarantino birlikteliğinin bozulmayacak olması bile şimdiden heyecanlanmamızı sağlayan faktörlerden.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

2. Dağ Filmleri Festivali Programı Açıklandı

Sonraki yazı

Iñárritu Filmleri ve İnsan Gözü