Haberler

”Eskimeyen Filmler” Programı İstanbul Modern’de!

30 Mart ve 1 Nisan tarihleri arasında  ”Eskimeyen Filmler” adındaki film seçkisi İstanbul Modern’de sinemaseverlerle buluşuyor. 

Yeşilçam’ın klasikleşmiş ve Türkiye sinemasının hafızalara kazınan güncel filmlerinden oluşacak olan bu seçki, İstanbul Modern Sinema kapsamında gösterimde olacak. Programda izleyiciler bilinmeyen, kenarda köşede kalmış değerli filmlerden ödüllü kültlere kadar uzanan geniş kapsamlı bir seçki ile buluşacak.

İstanbul Modern Sinema tarafından hazırlanan bu programa akademisyenler ve yazarlar konuk olacak ve her gösterim öncesinde sunumlar yaparak izleyicilerle sinema sohbetleri gerçekleştirecekler. Bunun dışında, “Yeşilçam’da Nostalji ve Melodram” ve “Türk Sinemasında Yeni Arayışlar” adları altında iki panel de gerçekleştirilecek.

”Eskimeyen Filmler” programı kapsamı altında Metin Erksan’ın Karanlık Dünya, Memduh Ün’ün Üç Arkadaş, Atıf Yılmaz’ın Ah Güzel İstanbul, Özcan Alper’in Sonbahar ve Semih Kaplanoğlu’nun Bal isimli filmleri 30 Mart ve 1 Nisan tarihleri arasında gösterimde olacak.

 

 

Yorum yaz