Haberler

Eskişehir Uluslararası Kısa Film Festivali Katılımcılarını Bekliyor!

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Eskişehir Uluslararası Kısa Film Festivali, 28-29-30 Nisan 2016 tarihlerinde sinemaseverlerle buluşuyor.

eskisehir-kisa-film-festivali

Başta Eskişehir olmak üzere tüm Türkiye’de kısa film algısının ve üretiminin gelişmesine katkı sağlamayı ve Eskişehirli sinemaseverlere, sinema sanatçıların ürettiği eserleri izleme imkanı sunmanın yanı sıra, sinema sanatçılarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunabilecekleri bir alan yaratmayı amaçlayan Eskişehir Uluslararası Kısa Film Festivali, amatör ve profesyonel herkesin katılımına açık bir etkinlik olma özelliğini taşıyor.

logo

28-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan festivalin katılım koşulları ise şöyle:

1-Festivale kurmaca, belgesel, canlandırma türündeki filmler katılabilir.

2-için herhangi bir tema sınırlaması yoktur.

3-Festivale 1 Ocak 2015’ten sonra tamamlanmış filmler katılabilir.

4-Katılacak olan filmlerde herhangi bir süre sınırlaması yoktur.

5-Bir katılımcı birden fazla filmle festivale katılabilir.

6-Eserin veya eserlerin, daha önce herhangi bir ulusal ya da uluslararası festivalde gösterilmesi veya ödül almış olması festivale katılmasına engel teşkil etmez.

7- Festivale gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakkı, katılımcının sorumluluğundadır. Bu kapsamda doğacak hukuki sorumluluk eser sahibine aittir.

8- Katılımcılar, başvurularını www.eskshortfilmfest.com üzerinden ya da e-posta yoluyla istenilen belgeleri [email protected] adresine göndererek gerçekleştirebilirler.

9- Başvuru için filmin adı, yapım tarihi, sinopsisi, yönetmen öz geçmişi ve filmin Youtube, Vimeo gibi sitelere yüklenmiş şifreli bir linki yeterlidir. (İstenildiği takdirde film ve diğer materyaller wetransfer.com aracılığı ile direkt olarak da gönderilebilir.) Uygun çözünürlükteki gösterim kopyaları, imzalı başvuru formu ve şartname, film görselleri gibi filme ait diğer tüm materyaller yalnızca ön değerlendirmeden geçerek festival programında yer alacak olan filmlerden istenecektir.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Immortal Beloved (1994)

Sonraki yazı

Sundance Film Festivali'nde Parlayan İki Filmin Hakları Satın Alındı