Bi'DünyaHaberler

Fazıl Say ve İdil Biret D-Marin Klasik Müzik Festivali’nde

12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali bu yıl dünyaca ünlü piyanistler İdil Biret ve Fazıl Say’ı ağırlayacak. İdil Biret tarafından verilecek açılış konserinde aynı zamanda Biret’e Onur Ödülü takdim edilecek.fft243_mf15363907İdil Biret’in Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile birlikte Edvard Grieg’in piyano repertuvarına eklemiş olduğu başyapıtı La Minör Konçerto’yu da icra edeceği konser, D-Marin Turgutreis Ana Sahne‘de 20 Ağustos Cumartesi 21.00‘de başlayacak.

Fazıl Say’ın da genç yeteneklerle sahne alacağı festivalde ilk konseri 22 Ağustos‘ta Bodrum Kale’de gerçekleşecek. Çellist Dorukhan Doruk, kemancı Berfin Aksu, piyanist Iraz Yıldız ve Nazım Hikmet Korosu solistlerinden Seda Taşpınar, Gülcan Burcu Değirmenci ve Uğur Okay, Say’ın eserlerine kendi yorumlarını katacaklar.

Say’ın başyapıtlarından Nazım Oratoryosu, Nazım Hikmert Korosu anlatıcı solist Genco Erkal ve solistler Serenad Bağcan, Arda Aktar, İdil Bursa, Gökçe Çatakoğlu, Çetin Özen ile birlikte 24 Ağustos Çarşamba 21.00‘de D-Marin Turgutreis Ana Sahne’de olacak. Say, Nazım Oratoryosu’nu İbrahim Yazıcı şefliğindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ile sahneleyecek.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sınıf Çatışmasının Ortasında Lüks Bir Ev: Que Horas Ela Volta? (2015)

Sonraki yazı

Judi Dench Tekrar Kraliçe Rolünde