Haberler

Ferzan Özpetek’in Son Filmi Napoli Velata’nın Vizyon Tarihi 26 Ekim 

Ferzan Özpetek'in Son Filmi Napoli Velata'nın Vizyon Tarihi 26 Ekim 
En son İstanbul Kırmızısı (Rosso İstanbul)  filmiyle seyircinin karşısına çıkan Ferzan Özpetek İtalyanca çektiği son filmi Napoli Velata ile 26 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor. 
Napoli Velata‘nın başrolünde Ferzan Özpetek‘in Karşı Pencere‘de La Finestra di Fronte) beraber çalıştığı Giovanna Mezzogiorno yer alıyor. Kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmde Mezzogiorno‘ya Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone, Luisa Ranieri ve Isabella Ferrari gibi güçlü isimler eşlik ediyor. Filmin senaryosu ise Ferzan Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella‘nın ortak kaleminden çıkma. Napoli Valeta, bir kadının hayatına giren beklenmedik bir aşk ve işlenen bir şiddet suçu arasında sıkışıp kalmasını konu ediniyor.

Türkçe’ye Napoli’nin Sırları olarak çevirilen filmin  sinema severlerle buluşma tarihi 26 Ekim. Ferzan Özpetek sinemasını özleyenler için filmin fragmanını buraya bırakıyoruz.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz