Bi'DünyaHaberler

Garanti Caz Yeşili’nde Bu Akşam ‘Mum’ Var

6. yılına giren ve geçtiğimiz günlerde Joe Pass ile başlayan Garanti Caz Yeşili kapsamında İzlandalı experimental müzik grubu Mum, bugün ve yarın farklı konseptler ile Salon İKSV’de olacak.

mum1

Bugüne dek yayımladıkları albümler ve yer aldıkları projelerle farklı müzik tarzlarının arasındaki sınırları yok eden Mum, türler üstü müziğiyle dinleyicilerine benzersiz bir deneyim sunacak. Samuli Kosminen, Gunnar Örn Tynes, ve Örvar Smarason’u aynı sahnede buluşturacak olan Mum, oldukça deneysel bir performans sergilemeye hazırlanıyor.

1930 çıkışlı yarı belgesel niteliğindeki sessiz film People on Sunday fonda oynarken Mum da bu filme soundtrack yapacak. Bu performansın bir benzerini İstanbul konserlerinden sadece birkaç gün önce Berlin’de sergileyecek olan ekip, İstanbul seyircisini kendi yarattıkları müzik laboratuvarına davet ediyor. Müzik ve sinemayı surreal bir tablo misali birbiriyle buluşturacak olan bu performans gecesinde Mum iki gün üst üste Salon İKSV’de olacak.

Okan Köroğlu
Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Yorum yaz