Haberler

Gezici Festival’de bu yılın teması “Güvencesiz Hayatlar”

Ankara Sinema Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla hazırlanan Gezici Festival bu yıl 21. kez, 27 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.
gezici1

21. kez yollara düşmeye hazırlanan Gezici Festival’in bu yılki temasının ismi “Güvencesiz Hayatlar” olacak. İş güvencesinin ortadan kalktığı vurgusuyla hazırlanan festivalde bu yıl, güvencesiz hayat koşullarına odaklanan filmler için özel bir yer ayrılacak. Seçkide yer alan filmler, daha iyi bir yaşam umudunun ortadan kalktığı bir düzende yaşayan, istikrarsız koşullar altında toplumsal statülerini yitiren ya da mevcut duruma uyum sağlamaya çalışan bireyleri mercek altına alacak. Her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak festival, 27 Kasım – 3 Aralık başkent gösterimlerinin ardından 4-7 Aralık tarihleri arasında Bursa’da devam edecek. Gezici Festival’in son durağı 9 – 10 Aralık’ta Kastamonu olacak.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Tematik Gece: Best of Sundance hosted by Nadir Sarıbacak

Sonraki yazı

Belong Party Series: A Clockwork Orange