Haberler

GUILLERMO DEL TORO Yeni Filmi ‘’Zanbato’’ için Kolları Sıvadı!

‘’The Shape of Water’’ ile 4 dalda Oscar alan Guillermo del Toro’nun yeni projesi bir macera filmi olan ‘’Zanbato’’.

Guillermo del Toro hem senaryosunu yazacağı hem de yöneteceği yeni filmi ‘’Zanbato’’ için hazırlıklara başladı. Yönetmen macera türündeki film için Paramount ve J.J. Abrams ile çalışacak. Filmle ilgili detaylar henüz açıklanmazken filmin ölümcül dövüş yeteneklerine sahip genç bir kadının hikayesini anlatacağı belirtildi.

Del Toro şu anda Netflix için yapımını sürdürdüğü “Pinocchio” ile meşgulken, ilk defa bir animasyonun yönetmenliğini üstleniyor. Müzikal bir animasyon olacak filmin 1930’larda İtalya’nın faşist ikliminde geçeceği açıklandı. ‘’The Shape of Water’’ ile geçen yıl 4 dalda Oscar ödülü kazanan ve daha önce de ‘’Pan’s Labyrinth’’ ile Oscar adaylığı bulunan yönetmen aynı anda birçok projeyi yürütüyor. Del Toro, “Pinocchio” animasyonunun yanında “Antlers” ve “Scary Stories to Tell in the Dark” isimli iki filmin de yapımcılığını sürdürüyor.

Guillermo del Toro şahsi Twittter hesabından ‘’Zanbato’’ filmi için 6 yıldır çalıştığını açıkladı. Del Toro’nun ‘’Zanbato’’da beraber çalışacağı J.J. Abrams ise şu anda çekimleri biten ‘’Star Wars: Episode IX’’un yapımcılığını üstleniyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz