Haberler

Halil Cibran’ın ünlü eseri sinema perdesinde

Lübnanlı şair Halil Cibran’ın “Peygamber” adlı eserinden uyarlanan animasyon filmi Amerika’da gösterime girdi.

“The Prophet” adlı filmde, yazdıkları yüzünden hapse giren şair Mustafa’nın dokuz hikayesi anlatılıyor.

Salma Hayek ve Roger Allers

Salma Hayek ve Roger Allers

Filmin yapımcılarından Salma Hayek aynı zamanda filmde seslendirme yapıyor. Hayek, filmin Los Angeles’daki galasına katıldı. Salma Hayek film ile ilgili olarak “Duygularınızı en çok sanat, müzik ve şiirle aktarabilirsiniz. Film, özgürlük üzerine..Animasyon olması da filmin konusuna bağlı kalma özgürlüğü tanıyor” diyor.

Sevgi, barış ve kardeşlik vurgularının öne çıktığı animasyon filmin yönetmenliğini, “Aslan Kral” filmiyle bilinen Roger Allers yaptı. Allers, bu projede Salma Hayek’le çalışmaktan çok keyif aldığını belirtti. Allers Salma Hayek için “ O tam bir karakter. Bu filme çok enerji kattı. Sahnelerin çoğu anne-kız üzerine kurulu. O da anne duygusunu filme çok iyi yansıttı” diyor.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Kısa Filmler Kristal Kayısı için Yarışacak

Sonraki yazı

Robert De Niro, Anne Hathaway'in Stajyeri Oluyor