Haberler

Halle Berry İlk Yönetmenlik Denemesinde Bir MMA Sporcusunu Canlandıracak!

Halle Berry İlk Yönetmenlik Denemesinde Bir MMA Sporcusunu Canlandıracak!

Oscar ödüllü oyuncu, bir dövüş sanatları draması olan yeni projesinde John Wick serisinin yapımcıları ve dövüş sahnelerinin koreograf ekibi ile çalışacak.

Halle Berry, Keanu Reeves ile beraber ‘’John Wick 3: Parabellum’’ filminin çekimlerine devam ederken, serinin yapımcıları ile birlikte yeni bir film projesi için hazırlanmaya başladı. Bir MMA (Mixed Martial Arts) yani ‘’karma dövüş sanatları’’ yıldızının dramatik hikayesini izleyeceğimiz ‘’Bruised’’ filminde, Berry hem yönetmen hem de başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkacak.

Peki ‘’Bruised’’ Ne Hakkında?

Senaristliğini Michelle Rosenfarb’ın yazdığı ‘’Bruised’’, hayatta iyi yaptığı tek şey olan dövüşte başarısız olan ve gözden düşen MMA sporcusu Jackie ‘’Justice’’in hikayesine odaklanıyor. Yıllar önce ayrıldığı 6 yaşındaki oğlu Manny’ye tekrar kavuşmasının ardından Jackie, bir yandan içindeki şeytanlarla savaşırken, bir yandan da MMA dünyasının yükselen yıldızlarından biriyle yapacağı mücadeleye hazırlanıyor. Jackie bu iki mücadelenin yanında oğlunun hak ettiği anneliği yapmak için savaşıyor.

2011 yılındaki ‘’Monster’s Ball’’ filmiyle ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ dalında Oscar ödülünün sahibi olan Halle Berry, ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturacağı ‘’Bruised’’ filminde Jackie ‘’Justice’’ karakterini canlandırırken, film için John Wick serisinin yapımcısı Basil Iwanyk ve yine serinin müthiş dövüş sahnelerini tasarlayan ekiple çalışacak. Yapımına gelecek yıl Mart ayında başlaması beklenen film, özellikle son iki senedir giderek popülerleşen MMA sporuna olan ilgiyi iyice arttıracağa benziyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz