Haberler

Hisar Kısa Film Seçkisi İçin Başvurular Başladı!

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nin 2005 yılından beri sürdürdüğü ve yılın en iyi 10 kısa filmini bir DVD’de toplayan Hisar Kısa Film Seçkisi için başvurular başladı.

2005 yılından bu yana yıl içerisinde Türkiye’de çekilen yüzlerce kısa filmi, elemelerden geçirip jüri kararıyla seçen Hisar Kısa Film Seçkisi,  10 kısa filmi bir DVD’de toplayarak sinema okullarına, ulusal ve uluslararası yarışmalara, festivallere gönderiyor. Seçki, bu yolla kısa filmcilerin filmlerini ve kendilerini duyurmaları için önemli bir fırsat sunuyor. Seçkiye alınacak filmlerin ilk toplu gösterimi ise 35. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.

Hisar Kısa Film Seçkisi’ni belirleyecek ana jüride senarist Ebru Ceylan, yönetmen Emin Alper ve görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki yer alıyor.

Seçkiye 2015 yılı içinde üretilmiş kısa filmler (kurmaca, belgesel ve canlandırmalar) başvurabiliyor. Hisar Kısa Film Seçkisi için son başvuru tarihi 11 Ocak 2015.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

New York'ta En İyi Film "Carol" oldu!

Sonraki yazı

4 Aralık'ta Sinemalarda!