Haberler

Hollywood Yıldızı, Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin Jürisinde

Hollywood Yıldızı, Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'nin Jürisinde

19. kez düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne dair detaylar geliyor. Bu yıl jüri koltuğunda oyuncu Ana Ularu da yer alıyor.

Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde yarışmak üzere 104 ülkeden 2.400 film başvuru yaptı. Ön jüri değerlendirmesi sonunda finalist olarak belirlenen filmleri bu yıl yönetmen Emin Alper’in başkanlığındaki jüri değerlendirecek.

Ana Ularu Jüride

Uluslararası filmler için oluşturulan jüride “Sibirya” filminde Keanu Reeves ile başrolü paylaşan güzel oyuncu Ana Ularu da yer alıyor. Uluslararası jüri başkanlığını Avrupa’da birçok kısa film festivalinin programcısı ve Brest Avrupa Kısa Film Festivali artistik direktörü Massimiliano Nardulli üstleniyor.

Festival 30 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında 400’ün üzerinde filmi sinemaverlerle buluşturacak. Film gösterimleri, ana gösterim salonu Fransız Kültür Merkezi olmak üzere, İzmir Sanat, NHKM Konak Sineması, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz