Haberler

İnsanlık Tarihi’ne Ücretsiz Yolculuk!

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin Ekim ayı film programı ‘İnsanlık Tarihi’ temalı olacak. Özenle hazırlanan seçki ise 4 filmden oluşuyor.

Gösterimler yarın Umberto D. ile başlıyor.

Gösterimler yarın Umberto D. ile başlıyor.

Ekim ayı boyunca NHKM Yazlık Sinema’da gerçekleşecek olan etkinlik 7 Ekim akşamı gösterilecek olan, Vittorio De Sica’nın İtalyan yapımı Umberto D. filmi ile başlayacak. İkinci Dünya Savaşı sonrası İtalya’da süren faşizmi tüm çıplaklığıyla anlatan yapımı ise Fernando Solanas imzalı 1983 yapımıGüney filmi takip edecek. Arjantin Devrimci Sineması’nın çarpıcı örneklerinden biri olan film 14 Ekim’de izleyicileriyle buluşacak. Ayın 2. yarısında ise seçki Yunanistan yapımı Kitara’ya Yolculuk ile devam edecek. Theodoros Angelopoulos imzalı yapım izleyenlere Sovyetlerin çözülüş sürecine girdiği  ve neo-liberalizmin yükselmeye başladığı 80’li yılların Yunanistan’ını anlatacak. Son olarak yönetmenliğini ve senaristliğini Lukas Moodysson’un üstlendiği 2002 yapımı dram filmi Daima Lilya ile kapitalizmin yok ettiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışan 16 yaşındaki Lilya’nın dramatik öyküsünü seyirciyle paylaşacak olan film seçkisi Ekim sezonunu kapatacak.

Saat 21.00’de başlayacak olan film gösterimlerine katılım ise ücretsiz olacak

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

“Kalandar Soğuğu” Tokyo Film Festivali'nde Yarışacak!

Sonraki yazı

Chronos (1985)