ListelerSinema Yazıları

İstanbul Film Festivali-2017 Film Önerileri

Çınar Ünal’ın seçimleri
Le Mort de Louis XIV

Neden izlenmeli: Yetmiş iki hüküm süren Louis’in son günlerine yoğunlaşan film, yetmiş iki yıl hüküm süren birinin ölümle yüzleşmesini anlatmasının yanı sıra tek odada geçmesiyle bizleri Jean Pierre Leud gibi müthiş bir oyuncuyla baş başa bırakma şansı veriyor.

Raw

Neden izlenmeli: İlk gösterimlerinden bu yana seyircilerden kiminin bayılmasıyla da gündeme gelen Raw, şiddete şerbetli günümüz sinema izleyicisini bu kadar etkilemiş olmasıyla radarlarımızı üstüne çekiyor.

Heartstone (Hjartasteinn)

Neden izlenmeli: Nordik’siz bir festival eksiz kalır sanırız. Edda ödüllerinde ödüllerin çoğunu toplayan Heartstone, bizi heyecan veren yeni bir yönetmenle tanışmaya çağırıyor.

Paradise

Neden izlenmeli: Rus yönetmen Andrei Konchalovsky’nin Venedik Festivali’nden en iyi yönetmen ödüllü filmi, başarılı 16 ve 35 mm siyah beyaz sinematografisiyle büyük perdede izlenmeyi hak ediyor.

Beden ve Ruh

Neden izlenmeli: Macar yönetmen Ildiko Enyedi’nin Altın Ayı ödüllü filmi, yönetmenin on sekiz yıl aradan sonra çektiği ilk film olması hasebiyle dahi merak uyandırıyor.

 

Yorum yaz