Haberler

İstanbul Modern Sinema’dan Biz de Varız! Programı

İstanbul Modern Sinema’dan ‘Biz de Varız!’ Programı!

Türk sinemasının yeni filmlerinin bir araya geldiği, pek çok yönetmen ve oyuncunun katılımıyla gerçekleşen “Biz de Varız!” Programı, 29 Kasım’da İstanbul Modern Sinema’da başlıyor.

İstanbul Modern Sinema’nın Türk Tuborg A.Ş’nin katkılarıyla düzenlediği festival kapsamında geçen Biz de Varız! Programı, bu yıl 29 Kasım-16 Aralık tarihleri arasında 7. Yaşını kutluyor.

Toplumda ”öteki” olana yer açan, yeni bir dil, kimlik veya temsil arayışına girişen filmlerden oluşan program, öyküleri ve sinema arayışlarıyla çok sesli bir seçki sunuyor. Bu seçkide, dünya prömiyerini gerçekleştirdiği Locarno Film Festivali’nden Ecumenical ve Fipresci, Adana Film Festivali’nden En İyi Film, Ulusal Yarışma’dan ise En İyi Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleri ile dönen Sibel; 5. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü alan Anons; dünya galasını !f İstanbul’da yapan ve Türkiye’nin ilk punk filmi olarak tanımlanan Arada; Hüseyin Tabak’ın Yılmaz Güney’e saygı duruşu niteliğindeki belgesel filmi Çirkin Kral Efsanesi; Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştiren Son Çıkış; dünya prömiyerini 68. Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde yapan Tuzdan Kaide gibi pek çok başarılı yapım yer alıyor.

Detaylar için www.istanbulmodern.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Festivalin gösterim programı ise şu şekilde:

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz