Haberler

JCI ISTANBUL CROSSROADS 9.ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ

JCI ISTANBUL CROSSROADS 9.ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ

Festivalimiz, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen, amacı dünyada kültürlerin buluşmasına aracılık etmek ve buna bağlı olarak tüm sinema sevenlerin ve filmcilerin, ‘Kültürler Arası Diyalog’ temalı kısa filmlerini beyaz perdeye taşımalarını hedefleyen bir kısa film yarışması ve festivalidir. Digital Film Academy, Sinematürk ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin katkılarıyla  festival kapsamında, seminerler, paneller, söyleşiler ile film gösterimleri ve atölyeler bulunmaktadır. Yarışma bölümünde ise “Kültürler Arası Diyalog” temalı kurmaca, canlandırma, belgesel ve deneysel türündeki kısa filmler yarışmakta ve yönetmenleri çeşitli ödüllerle desteklenmektedir.

Dünya’nın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı ve Avrupa’nın En Başarılı Yayını

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Yarışıması ve Festivali, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğu kabul edilmiş bir festival olarak JCI 2007 Dünya Kongresinde “Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı” ve “Avrupa’nın En Başarılı Yayını” seçilmiştir.
JCI ISTANBUL  CROSSROADS 9. ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’nin son başvuru tarihi 30 EKİM 2014 olarak belirlendi.

Kültürler arası diyalog temalı her filmin yarışabileceği JCI ISTANBUL  CROSSROADS 9. ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI ‘na 30 Ekim 2014’e kadar kısa filmlerin gönderilmesi bekleniyor.

Daha önceki festivallerde jüri üyesi olarak Ömür Gedik, Mithat Bereket, Ebru Akel, Yosi Mizrahi, Prof.Dr.Oğuz Makal, Selim Demirdelen, Bülent Doruker, Kıvanç Terzioğlu, Atilla Dorsay, Derviş Zaim,Hilmi Etikan, Mithat Bereket, Nurseli İdiz, Giovanni Scognamillo, Yeşim Ustaoğlu gibi isimler yer almıştır.

Başvurularınızı http://www.jciistanbulcrossroads.com adresinden yapabilirsiniz.

10679839_761525730576936_1566004106559194038_o

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Çağdaş Yunan Filmleri gösterimleri (2014-2015)

Sonraki yazı

The Abyss (1989)