Haberler

Jean-Luc Godard Biyografisi Geliyor

84. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’nü kazanan 2011 tarihli The Artist’in yönetmeni Michel Hazanavicius, Fransız Yeni Dalga Akımı’nın efsanevi yönetmeni Jean Luc-Godard’ın hayatını anlatan bir film çekiyor.

1401x788-83981409

Godard’la aşka yaşayan Anne Wiazemsky’nin Un An Après isimli kitabından yola çıkılacak filmde, yine bu ilişki odak noktası olacak. Louis Garrel’in Jean Luc-Godard’ı, Stacy Martin’in ise Anne Wiazemsky’i canlandıracağı ve ismi henüz belli olmayan film 60’larda geçecek.

La Chinoise filminin çekimi sırasında Godard’ın daha 17 yaşındaki Wiazemsky ile tanıştığı ve 10 yıl boyunca süren evlilikleri sırasında, Week End ve Sympathy for the Devil üzerinde işbirliği yaptığı anlatılmaktadır. Wild Bunch’ın satış şefi ve aynı zamanda film yapımcısı Vincent Maraval göre film, hem Yeni Dalga’ya hem de Godard’a bir saygı duruş niteliğinde olacak.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz