Haberler

Jennifer Lawrence Yönetmen Koltuğuna Oturuyor!

Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence oyunculuktan sonra yönetmenlikte de şansını deneyecek. Lawrence’ in çekeceği ilk film ise bir komedi yapımı olacak.

26-jennifer-lawrence.w750.h560.2x

Açlık Oyunları serisinde Katniss Everdeen rolüyle izlediğimiz genç oyuncu Jennifer Lawrence bu kez kamera önünde değil kamera arkasında çalışacak. Lawrence’in ilk yönetmenlik denemesi Project Delirium adında bir komedi yapımı olacak. 25 yaşındaki Lawrence, bir makaleden yola çıkılarak 60’lardaki zihinsel savaş durumunu işleyecek olan yapımla ilgili heyecanını “Oyunculuğa başladığımdan beri yönetmenliği denemek istiyorum. Bunun hakkında pek konuşmuyorum çünkü konuşmak yerine gerçekleştirmek istiyorum. 16 yaşımdan beri aklımda bu düşünce var ve bu konuda adımlar atmaya başladım. Şimdi hazırım.” sözleriyle ifade etti.

Şu sıralar Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 ile izleyiciyle buluşan Lawrence’in yönetmenliğini üstleneceği filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Inarritu’nun Revenant’ından Taze Kareler!

Sonraki yazı

“Bach’ın Melekleri” Akademililer Sanat Merkezi’nde!