Bi'DünyaHaberler

Ünlü keman virtüözü Joshua Bell 16 Aralık’ta İstanbul’da

Joshua Bell. Photo by Chris Lee

 

Washington Post gazetesince yapılan sosyal bir deney için metro istasyonunda keman çalmayı kabul eden ve bu performansı ile normalde klasik müzik dinlemeyen kişilerce de “Metrodaki Kemancı” olarak tanınan Joshua Bell!

İlk kişinin bu sokak müzisyenini farketmesi, önünden tam 63 kişi geçtikten sonra gerçekleşir.

Bu müzisyen, tam 43 dakika boyunca klasik müziğin en önemli parçalarını kemanı ile çaldıktan sonra önündeki keman kutusunda biriken parayı saymaya başlar. Binden fazla insanın önünden geçmesi ve tam 43 dakika keman çalması sonucu, sokak müzisyeninin önünde toplam $32.17 birikir.

43 dakikada $32.17 kazanmak aslında hiç de fena bir para değil… Ancak aynı müzisyenin bundan tam 3 gün önceki konserinde saatine 115,000 dolar kazanmış olması oldukça ironik!

Ünlü keman virtüözü Joshua Bell 16 Aralık 2014 tarihinde Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde…

Etkinlik biletleri ve detaylı bilgi için :http://www.zorlucenterpsm.com/tr/joshua-bell

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bilgi Üniversitesi Sinema Kulübü, Deleuze ve Sinema: Au Hasard Balthazar (1966)

Sonraki yazı

"Sesime Gel" Filmine Arjantin'den En İyi Film Ödülü