Haberler

Kısa Filmler Vizyona Giriyor!

Antalya Sinema Derneği’nin girişimleriyle kısa filmler artık sinema salonlarında seyirciyle buluşacak.

thumbs_b_c_42ab2df8226a2d98c9ce2c7558f903c1

Son yıllarda kısa filmlerin yapım kalitesinin oldukça arttığı düşünülürse bu projenin seyirciye farklı ve çok keyifli bir izleme deneyimi yaşatacağı kesin. ‘Ödüllü 5 Kısa Film’ adıyla 6 Aralık’ta Antalya Aksin Sinemaları’nda vizyona girecek kısa filmler şöyle:

Asfalt: Süleyman Demirel’in Altın Koza ödüllü filmi Asfalt, deneysel – kurmaca tarzda tek mekânlı, sürükleyici bir film.

Buhar: Abdurrahman Öner’in 2012 yapımı filmi Buhar, festivallere damgasını vurmuş ve ülkemizde kısa film denince ilk akla gelen, meraklısı ve seveni en çok olan filmlerden.

Uçurtma: Serdal Altun’un ilk filmi Uçurtma, savaşa çocukların dünyasından naif bir şekilde bakıyor.

Tuhaf Zamanlar: Mehmet Emrah Erkanı’nın yönettiği Tuhaf Zamanlar, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda ödülle dönmüş, karanlık ve cesur bir film.

7 Santimetre: Metehan Şereflioğlu’nun yönettiği 7 Santimetre bu yıl festivallerin öne çıkan filmlerinden. Altın Portakal, Altın Koza gibi prestijli ödüllerin sahibi.

Dernek tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki aylarda yeni sinema salonlarıyla anlaşmaların yapılacağı ve projenin tüm Türkiye geneline yayılacağı bildirildi.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Perşembe Sineması SALT Galata’da devam ediyor

Sonraki yazı

Gotham Ödülleri'ne 'Moonlight' Damga Vurdu!