Haberler

Kısalar Köprüde Buluşuyor!

Kısalar Köprüde Buluşuyor!

Türkiye’den ve komşu ülkelerden yönetmen, senarist ve yapımcıları sinema profesyonelleriyle bir araya getiren Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyeleri 12 – 21 Ekim tarihleri arasında Salt Galata iş birliği ile üçüncü defa düzenleniyor. 

İstanbul Kalkınma Derneği‘nin desteğiyle İstanbul Film Festivali kapsamında 2017 yılında Köprüde Buluşmalar programıyla  başlatılan, kısa filmlerin sinema sektöründeki önemine dikkat çekmeyi ve uluslararası seviyede yapımların artmasına katkıda bulunmayı amaçlayan atölyelerin üçüncüsü bu yıl da genç sinemacıları desteklemek için devam ediyor.

Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyesi Başvuruları Başladı

İlk ve ikinci kısa filmini yapmak üzere yola çıkan yeni nesil sinemacılar için düzenlenen Kısa Film Atölyeleri bu sene 12 – 21 Ekim tarihlerinde düzenlenecek. Salt Galata iş birliği ile yapılan atölyede; yapılan başvurular arasından seçilen 5 kısa film projesinin yazar, yönetmen ve yapımcıları projelerini sinema sektörünün içinden tecrübeli yönetmen, yazar ve yapımcılarla birlikte grup çalışması formatında çalışarak geliştirecekler. Ayrıca görüntü yönetmeni, sanat yönetmeni, yönetmen asistanı ve yapım amiri ile birlikte yapılacak derslerde filmin yapım sürecine hazırlanacaklar. Atölyenin sonunda ekipler yapımcı & yönetmen çalışması disiplinini geliştirmiş ve eğitmenler ile birlikte projelerinin profesyonel sunum dosyasını hazırlamış olacaklar.

İlk atölyeye başvurmak için son tarih 10 Eylül Pazartesi. 1 projeye burs olanağı sağlanan atölyede yönetmen ve yapımcıdan oluşan ekipler için katılım ücreti 1000 TL olarak belirlenmiş durumda.

Başvuru yapmak için https://vp.eventival.eu/iff/2018 adresine tıklamanız yeterli.

Başvurunun ayrıntılar için: İKSV

 

 

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz