Haberler

Kürk Mantolu Madonna Onur Saylak’a Emanet

Kürk Mantolu Madonna Onur Saylak'a Emanet

İlk filmi Daha ile pek çok festivalden ödülle dönen Onur Saylak , Kürk Mantolu Madonna’nın yönetmenliğini üstlenecek. 

Türk Edebiyatının en kült eserlerinden biri olan Sabahattin Ali imzalı Kürk Mantolu Madona‘nın sinemaya uyarlanacağı uzun zamandır tartışılıyordu. Senaryo çalışmaları iki senedir süren projenin yönetmen koltuğuna kimin oturacağı belli oldu. Başarılı bir oyunculuk geçmişine sahip olan ve ilk filmi Daha‘nın ardından internet dizisi Şahsiyet ile dikkatleri üzerine çeken Onur Saylak Kürk Mantolu Madonna’nın yönetmenliğini yapacak.
Yapımcılığını Ay Yapım‘ın üstlendiği uyarlamanın senaryosu Aşk-ı Memnu, Kuzey Güney, Yaprak Dökümü gibi popüler dizilerden tanıdığımız Ece Yörenç‘e ait. Filmin oyuncu kadrosu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Çalışmaları süren filmin çekimlerine 2019’un ilk aylarında başlanılması bekleniyor. Ece Yörenç ve Onur Saylak ikilisinin yaptıkları işlerdeki yakaladıkları başarı Kürk Mantolu Madona uyarlamasının ses getireceğinin sinyallerini veriyor. Yüksek bütçeli bir prodüksiyon olması beklenen filmin vizyon yolculuğu için henüz net bir tarih yok.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz