Haberler

Kurt Cobain Belgeseli Montage of Heck

Kurt Cobain’in kızı Frances Bean, Nirvana’nın ünlü solisti ile ilgili bir belgesel yapmaya hazırlanıyor. Universal Pictures ve HBO Documentary Films ortaklığı ile 2015 yılında yapımı planlanan film, Kurt Cobain: Montage of Heck, Kurt Cobain hakkında yapılmış ilk resmi belgesel olma niteliği de taşıyacak.

Rolling Stones’un Crossfire Hurricane adlı belgeselinin de yapımında yer alan yönetmen Brett Morgen yaptığı açıklamada, “Kurt Cobain aykırı bir insandı. İçten ve duygusal yönlerinin yanı sıra, alaycı ve ironik de bir kişilikti. Hem tatlı, hem ekşiydi. Ayrıca inanılmaz da komikti. Film karakterini olduğu gibi yansıtmalı. Cobain’in eski eşi Courtney Love tarafından gündeme gelen projenin geldiği aşamada Love’ın katılımı minimal seviyede olsa da,ailesindeki herkes belgeselde kullanılmak üzere ünlü rock yıldızının hiçbir yerde yayınlanmamış ses kayıtlarından, görülmemiş fotoğraflarına kadar evindeki muazzam bir arşive erişim imkanı sağladı.” dedi

Montage of Heck, adını Cobain’in 1988’de yaptığı deneysel bir mix çalışmasından alıyor. 4 farklı şarkıdan oluşan 36 dakikalık bu kayıt, kendi orijinal müziğinin, radyonun sesiyle üst üste düşmesiyle üretilmiş ve hiçbir yerde yayınlanmamış.

Kurt Cobain

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Gezici Festival 20. Yolculuğuna Başlıyor

Sonraki yazı

Fatih Akın ‘Kesik’ ile Geliyor!