Haberler

Kurt Cobain: Montage of Heck belgeselinin ilk fragmanı

Kurt Cobain’in ilk gençliğini yaşadığı Aberdeen’den itibaren yaşamının son yıllarına kadar yaptığı müziği ve Nirvana’daki macerasını anlatan belgeselden ilk fragman yayınlandı. Efsanevî rock grubu Nirvana’nın henüz 27 yaşındayken hayatını kaybeden sanatçısı Kurt Cobain’in yaşam öyküsünün aktarıldığı filmin yapımcılığını sanatçının kızı Frances Bean üstleniyor. Röportajlarla zenginleştirilen yapım, aynı zamanda ilk resmî Kurt Cobain belgeseli olma özelliği taşıyor.

Kurt Cobain’in arşiv fotoğraflarının kullanıldığı belgeselde Courtney Love, Krist Novoselic de yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Brett Morgen üstleniyor. İlk kez Sundance Film Festivali’nde(2015) seyirciyle buluşan belgeselin henüz Türkiye için gösterim tarihinin belirlenmediği kaydedildi.

Fragman için;

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

İtalyan Buluntu Filmleri: Buluntuda Kaybolmak

Sonraki yazı

The Free State of Jones'tan Yeni Kareler