Haberler

Bu Labirentin Her Koridorunda Sanat Var!

Her koridorunda farklı hikayeler barındıran, 50 eserin sergileneceği bir sanat labirenti olan Art Maze Akmerkez kapılarını açtı. Genç sanatçıları ve sanatı desteklemek için hayata geçirilen proje, farklı sanatçıların işlerine dönemsel olarak ev sahipliği yapacak.

Her koridorunda farklı hikayelerin yer aldığı, labirent formunda konumlanan Art Maze kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Akmerkez’in Nispetiye ana giriş kapısında konumlanan ve 60 metre karelik bir alanı kaplayan bu sanat labirentinde genç sanatçıların özellikle illüstrasyon ve fotoğraf alanlarındaki eserleri sergilenecek.

İlk adımınızdan itibaren baktığınız her eserde düşüneceğiniz, hissedeceğiniz, keşfedeceğiniz bir ilham labirenti olma özelliği taşıyan Art Maze’in ilk sergisinde Bahar Meydan, Berke Taşdelen, Doğan Kayacık, Elif Danışmaz, Asena Doğan, Neslihan Uluağaç, Tanyeli Erdem, Gökay Çatak, Nergiz Çağ, Zeynep Gürsel, Esra Çolak, Bilgesu Parmaksız, Orkun Gökçeoğlu, Emre Uçar, Doğukan Aksoy ve Burçak Akan gibi genç sanatçıların eserleri sergilenecek.

Sergi her gün 10:00 ve 22:00 arasında ziyarete açık olacak.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

The Greatest Showman Filminden Fragman Geldi

Sonraki yazı

30 Haziran'da Vizyonda!