Haberler

Lars Von Trier’in Yeni Filmine Güney Kore Desteği

Antichrist ve İtiraf gibi büyük ses getiren filmlerin yönetmeni Lars Von Trier’in yeni gerilim filmi House That Jack Built‘in kadrosuna Old Boy filmindeki rolü ile hatırlanan Yu Ji-tae de katıldı.

Filmde yan rolde yer alacak olan ve Trier‘in filmlerinden birinde boy gösterecek ilk Asyalı oyuncu olacak olan Yu, “En sevdiğim yönetmen Lars von Trier’in filminde olmak benim için bir onur.” diyerek bunun kendisi için çok özel bir deneyim olacağını vurguladı.

Lars Von Trier‘le daha önce İtiraf (Nymphomaniac) filminde birlikte çalışmış olan ve Kill Bill filminin yıldızı olarak tanınan Uma Thurman’ın da kadrosunda yer aldığı öğrenilen House That Jack Built, bir seri katilin hikayesini anlatacak.

Daha önce ünlü yönetmenle Dancer in the Dark ve Dogville‘de birlikte çalışmış olan Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon (Wayward Pines), Riley Keough (Mad Max: Fury Road), Sofie Gråbøl (The Killing) ve Bruno Ganz gibi isimlerin de yer aldığı ve Thurman ve Hogan‘ın kurban rolünde olacağı öğrenilen filmde çok zeki bir seri katilin 12 yıl boyunca sürdürdüğü cinayetler konu alınıyor.

Washington’da işlenen cinayetleri katilin bakış açısından anlatacak olan filmin çekimleri ise İsveç’te gerçekleşiyor. Fransa, Almanya, İsveç ve Danimarka ortak yapımı olacak olan film 2018 yılında vizyona girecek.

Ahmet Ceylan
Haziran 1986’da dünyaya geldi. Kitaplar okudu. Filmler izledi. Kameramanlık yaptı. Video kurgu konusunu biraz kurcaladı. Gazetecilik yaptı. Kâh muhabirlik kâh röportaj yaptı. Biraz fotoğraf çekmişliği de var. Yıllarca haber editörlüğü yaptı. Sinema-TV hayaliydi, olmayınca Radyo-TV Yayımcılığı bitirdi. Yetmedi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu oldu. Eğitim mi medya mı dediğinizde odadan kaçıyor.

Yorum yaz