Haberler

”Learning to Drive” filminden İlk Fragman!

”Bazı arkadaşlıklar bizi sonsuza kadar değiştirir.” mottosuyla yola çıkan filmde, öğrenci-eğitmen olarak çıktıkları yolculukta ilişkileri başka bir forma dönüşen Wendy- Darwan ikilisi anlatılıyor.

Filmin senaristliğini Sarah Kernochan üstlenirken yönetmen koltuğunda İsabel Coixet yer alıyor. Manhattanlı yazar Wendy rolünde Patricia Clarkson’u; Darwan rolünde ise Oscar ödüllü İngiliz oyuncu Ben Kingsley’i izleyeceğiz.

Filmin Konusu;

Wendy başarılı bir kitap editörüdür. Kocası Ted’in ondan ayrılmasıyla girdiği üzüntülü halden kurtulmak için bir karar alır. Bundan böyle hayatını kendi idame ettirecektir. Vermont’ta okuyan kızını ziyarete gitmeye karar veren Wendy, kendi kendine yettiğini ispat etmek için arabayla gitmeyi aklın koyar ve direksiyon dersleri almaya başlar. Böylece yolu Darwan ile kesişir. Darwan’ın sabırlı rehberliğinde Wendy ondan hem direksiyon hem de hayat dersi alacaktır.

Filmin ilk fragmanı için;

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

''Love & Mercy''den İkinci Fragman

Sonraki yazı

''Winning: The Racing Life of Paul Newman'' Belgeselinden İlk Fragman Geldi