Haberler

The Limehouse Golem’ın Yeni Fragmanı Yayımlandı!

Bill Nighy, karanlık dönemde bir seri katilin peşinde.

Peter Ackroyd’ın 1994’te yazdığı Dan Leno and the Limehouse Golem’dan uyarlanan The limehouse Golem karanlık atmosferiyle gerilimseverleri viktoryan dönemi Londrası’nın harabelerinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Film 19. yüzyılın sonlarında Londra’nın banliyölerinde bulunan Limehouse semtinde acımasız bir seri katilin izini süren Dedektif John Kildare’in hikayesini anlatıyor. John Kildare’yı ise başarılı oyuncu Bill Nighy canlandırıyor.

Juan Carlos Medina tarafından yönetilen filmin senaryosu ise Jane Goldman’a ait. Filmde Billly Nighy’in yanı sıra Olivia CookeDouglas Booth ve Daniel Mays gibi oyuncular yer alıyor.

Fragmandan da açıkça görüldüğü gibi John Kildare bir ihanetten şüphelenmeye başlar. Kana susamış katilin güçlü görünüşü nedeniyle yerliler katilin insanlık dışı bir “golem” günahkâr doğaüstü bir varlık olmasından şüphelenmeye başlarlar.

Gamze Güner

Gamze Güner

1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

"Triumphs and Laments" Film Gösterimi İstanbul Modern'de

Sonraki yazı

Onur Ünlü'nün 'Görünen Adam'ı İnternette!