Haberler

Loving Vincent 29 Aralık’ta Sinemalarda!

Ünlü ressam Vincent van Gogh’un yaşamını ve esrarengiz ölümünü konu alan Loving Vincent animasyonu 29 Aralık’ta sinemalara geliyor. 

Polonyalı ressam ve yönetmen Dorota Kobiela ve Hugh Welchman’ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon filmi Loving Vincent filminin olay örgüsü yazarın kendisi tarafından yazılan 800 mektup üzerinde kurulu.

​Ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un ilgi çekici hayat öyküsünü, ressamın tablolarını bir araya getirerek anlatan filmde yer alan 65.000 kare 125 ressam tarafından 10 yıla yakın bir sürede yağlı boyayla resmedildi. 2018 Altın Küre Ödüllerine En İyi Animasyon dalında aday olan başyapıt niteliğindeki bu filmde Van Gogh’un etkileyici resimleri kadar, tutkulu ve talihsiz hayat öyküsü de konu ediliyor.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz