Haberler

Macbeth’ten İlk Fragman Yayınlandı!

William Shakespeare’in ünlü trajedisinden aynı adla uyarlanan filmde Michael Fassbender’ı Macbeth olarak izleyeceğiz. Alman-İrlandalı başarılı oyuncu Michael Fassbender, başrolü Oscar ödüllü aktör Marion Cotillard ile paylaşıyor. Şimdiye kadar defalarca uyarlanan bu ihanet hikayesini bu kez Justin Kurzel’in yönetimiyle filme alınıyor.

Shakespeare uyarlaması olan filmin konusu ise şu şekilde; Üç cadı, Macbeth’in kulağına bir gün İskoç Kralı olacağına dair bir kehanet fısıldarlar. Bu kehanetin üzerine bir de Lady Macbeth tarafından tüketici hırsı körüklenen Macbeth’in, kralı öldürmesi ve tahtı kendisi için almasının hikayesidir Machbeth.

Yönetmenliğini Justin Kurzel’in üstlendiği Macbeth’in kadrosunda David Thewlis, Elizabeth Debicki, Sean Harris gibi isimler de yer alıyor. 2 Ekim’de Birleşik Krallık’ta vizyona girecekken henüz Türkiye için gösterim tarihi açıklanmayan film, gerek oyuncu kadrosu gerek uyarlama olması dolayısıyla merakla bekleniyor.

Fragman için;

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Tilda Swinton Yeni Marvel Filmi Doctor Strange’de Yer Alabilir

Sonraki yazı

''Tom Çiftlikte'' İki Yılın Ardından Amerika'da